Souboj s Goliáši

Vadný stroj Tajmac MCFV 1260i

"David a Goliáš" v českém strojírenském průmyslu

Píše se druhá polovina roku 2018 a zlínská společnost TAJMAC ZPS dodává do mladé vznikající společnosti inovovanou řadu vertikálního 3-osého centra MCFV 1260i. Stroj má být klíčovým hráčem na startu výrobní dráhy společnosti TENA EDM s.r.o. V tu chvíli nikdo netuší, jak tenká může být skrz „tíhu pravdy“ hranice mezi začátkem a koncem. ... Místo výroby však začíná maraton reklamací v souvislosti s poruchami stroje, na něž navazují starosti o termíny plnění zakázek, vadné výrobky, zvýšené výdaje a plynoucí čas zvyšující psychické napětí pracovníků společnosti TENA EDM.

Přečtetě si 1. část z 10.4.2020 (PDF)


Píše se konec roku 2020 a kauza s dodaným strojem odspolečnosti TAJMAC ZPS prostějovské společnosti TENAEDM stále není u konce. Naopak nabrala na obrátkách a exluzivně přinášíme všem strojařům i nestrojařům pokračování rozhvoru, který jsme slíbili na konci minulého dílu. Dozvíte se, jak se v nadnárodní společnosti zachází s cennými strategickými dokumenty.

Přečtetě si 2. část z 4.12.2020 (PDF)


Je začátek roku 2022 a bitva stále pokračuje. Protože řadu strojařů i nestrojařů zaujal náš příběh se strojem od společnosti TAJMAC ZPS, a neustále jsme dotazování na další pokračování, rozhodli jsme se po delší odmlce přinést další část tohoto dramatického příběhu. Od posledního vydání uplynul více než rok, a protože se kauza přesunula již výhradně na právně soudní bitevní pole, kde čas plyne jako čekání na déšť v poušti, zpomalilo se tím i naše informování o dění. I přesto věříme, že Vás následující rozhovor s jednatelem společnosti opět zaujme.

Přečtěte si 3. část z 9.1.2022 (PDF)


Jak jsme v minulém díle nastínili, naše speciální rubrika kauzou TAJMAC zdaleka nekončí. Rozhodli jsme pro větší angažovanost ve světě Goliášů, a tak se i dnes můžete v navazujícím rozhovoru s majitelem společnosti, Stanislavem Šustrem, dozvědět, jak pokračuje předmětný spor a kdo z dalších Goliášů uvízl v naší síti.

Přečtěte si 4. část z 4.10.2022 (PDF)